- SAMSUNG
- Ново

Цена
€391 44 / 765 59 лв
с ДДС
* ВЪНШЕН ДОСТАВЧИК - (1 до 3 дни)
Безплатна Доставка
* - Стоката е в склад на официалния вносител на марката за България. Времето за доставка е обикновено от 1 до 3 работни дни. Възможно е към момента на завършване на поръчката, продукта да е вече изчерпан. В случай на изчерпана наличност ще се свържем с Вас


Samsung Galaxy Watch8 Classic - 46 mm - smart watch with hybrid band - hybrid eco-leather - band size: S/M/L - display 1.34" - 64 GB - NFC, Wi-Fi, Bluetooth - 63.5 g - black
Информираме Ви, че въпреки нашите усилия не можем да гарантираме, че публикуваната информация и снимки не съдържат неточности или грешки, които не могат да бъдат правно основание за претенции.
| Description | |
|---|---|
| Marketing Description | The Samsung Galaxy Watch8 Classic combines sophisticated design with advanced functionality, catering to individuals who prioritize both style and performance. Featuring a 1.34-inch Super AMOLED display with a resolution of 438 x 438 pixels, this smartwatch ensures vibrant visuals for notifications, fitness tracking, and more. Crafted with a sleek rounded square case and durable sapphire crystal, it is visually appealing and built to withstand daily wear and tear. The device includes a hybrid eco-leather band that provides comfort and elegance, making it suitable for any occasion. |
| General | |
| Product Type | Smart watch |
| Manufacturer Model Number | SM-L500 |
| Supported Host Device OS | Android 12 or later |
| Notifications | High stress level, calendar, SMS, social apps, incoming calls, irregular rhythm |
| Navigation | GPS/GLONASS/Galileo/BeiDou receiver |
| Tracking Data | Distance, calories burned, activity, sleep activity, heart rate, steps taken, skin temperature, body composition, ECG, REM phases, sleep quality score, stress level, carotenoid level, vascular load, blood pressure, sleep apnea, functional thresold power (FTP), menstrual cycle |
| Modes | 90+ exercise modes |
| Audio Input | Microphone |
| Audio Output | Speaker |
| Operating System | Wear OS by Samsung |
| Wearing Style | Watch style |
| Feedback Type | Audio alert, vibration alert, visual interface |
| Clock Display | Yes |
| Set Goals | Yes |
| Colour | Black |
| Sensors | BioActive sensor, electrical heart sensor, bioelectrical impedance analysis sensor, temperature sensor, accelerometer, barometer, gyro sensor, geomagnetic sensor, light sensor, 3D hall sensor |
| Features | Fast charge, brightness: 3000 nits, Sleep Coaching, Personal AI Running Coach, breathing training function, Energy Score, Galaxy AI, dynamic lug system, bedtime guidance, HR zones, VO2 max, Emergency SOS, Fall detection |
| Storage | |
| Capacity | 64 GB |
| Display | |
| Type | Super AMOLED - colour |
| Resolution | 438 x 438 pixels |
| Diagonal Size | 1.34" |
| Protection | Sapphire glass |
| Always On Display (AOD) | Yes |
| Connectivity | |
| Wireless Interface | NFC, IEEE 802.11a/b/g/n, Bluetooth 5.3 |
| Input Device | |
| Type | Touch sensitive screen, rotating bezel, push buttons |
| CPU | |
| Manufacturer | Samsung |
| Type | Exynos W1000 |
| Clock Speed | 1.6 GHz |
| RAM | |
| Size | 2 GB |
| Battery | |
| Rechargeable Battery | Yes |
| Capacity | 445 mAh |
| Wireless Charging | Yes |
| Wireless Charging Standards | WPC |
| Run Time (Up To) | 30 hours |
| Run Time Details | Typical usage (AOD On) - up to 30 hours |
| Smart Watch Case | |
| Case Shape | Rounded square |
| Case Size | 46 mm |
| Crystal Type | Sapphire crystal |
| Band | |
| Name | Hybrid band |
| Changeable | Yes |
| Size | S/M/L |
| Clasp Type | Buckle |
| Material | Hybrid eco-leather |
| Dimensions & Weight | |
| Width | 46.4 mm |
| Depth | 10.6 mm |
| Height | 46 mm |
| Weight | 63.5 g |
| Miscellaneous | |
| Preloaded Software | Google Gemini |
| Vibrating Alert | Yes |
| Body Material | Stainless steel |
| Protection | Water-resistant |
| Compliant Standards | IP68, MIL-STD-810H |
| Specific Absorption Rate (SAR) | 0.031 W/kg (head) 0.666 W/kg (limb) |
| Included Accessories | Charging cradle with USB cable |
| Environmental Parameters | |
| Max Depth of Water Resistance | 50 m |
Данни, подадени от официалния вносител за България.
| Атрибут | Стойност |
|---|---|
| Marketing Description | The Samsung Galaxy Watch8 Classic combines sophisticated design with advanced functionality, catering to individuals who prioritize both style and performance. Featuring a 1.34-inch Super AMOLED display with a resolution of 438 x 438 pixels, this smartwat |
| Product Type | Smart watch |
| Manufacturer Model Number | SM-L500 |
| Supported Host Device OS | Android 12 or later |
| Notifications | High stress level, calendar, SMS, social apps, incoming calls, irregular rhythm |
| Navigation | GPS/GLONASS/Galileo/BeiDou receiver |
| Tracking Data | Distance, calories burned, activity, sleep activity, heart rate, steps taken, skin temperature, body composition, ECG, REM phases, sleep quality score, stress level, carotenoid level, vascular load, blood pressure, sleep apnea, functional thresold power ( |
| Modes | 90+ exercise modes |
| Audio Input | Microphone |
| Audio Output | Speaker |
| Operating System | Wear OS by Samsung |
| Wearing Style | Watch style |
| Feedback Type | Audio alert, vibration alert, visual interface |
| Clock Display | Yes |
| Set Goals | Yes |
| Sensors | BioActive sensor, electrical heart sensor, bioelectrical impedance analysis sensor, temperature sensor, accelerometer, barometer, gyro sensor, geomagnetic sensor, light sensor, 3D hall sensor |
| Features | Fast charge, brightness: 3000 nits, Sleep Coaching, Personal AI Running Coach, breathing training function, Energy Score, Galaxy AI, dynamic lug system, bedtime guidance, HR zones, VO2 max, Emergency SOS, Fall detection |
| Capacity | 64 GB |
| Capacity | 445 mAh |
| Type | Super AMOLED - colour |
| Type | Exynos W1000 |
| Type | Touch sensitive screen, rotating bezel, push buttons |
| Resolution | 438 x 438 pixels |
| Diagonal Size | 1.34" |
| Always On Display (AOD) | Yes |
| Wireless Interface | NFC, IEEE 802.11a/b/g/n, Bluetooth 5.3 |
| Manufacturer | Samsung |
| Size | 2 GB |
| Size | S/M/L |
| Rechargeable Battery | Yes |
| Wireless Charging | Yes |
| Wireless Charging Standards | WPC |
| Run Time (Up To) | 30 hours |
| Run Time Details | Typical usage (AOD On) - up to 30 hours |
| Case Shape | Rounded square |
| Case Size | 46 mm |
| Crystal Type | Sapphire crystal |
| Name | Hybrid band |
| Changeable | Yes |
| Clasp Type | Buckle |
| Material | Hybrid eco-leather |
| Colour | Black |
| Preloaded Software | Google Gemini |
| Vibrating Alert | Yes |
| Body Material | Stainless steel |
| Protection | Sapphire glass |
| Protection | Water-resistant |
| Compliant Standards | IP68, MIL-STD-810H |
| Specific Absorption Rate (SAR) | 0.031 W/kg (head) 0.666 W/kg (limb) |
| Included Accessories | Charging cradle with USB cable |
| Max Depth of Water Resistance | 50 m |
| Clock Speed | 1.6 GHz |
| Width | 46.4 mm |
| Depth | 10.6 mm |
| Height | 46 mm |
| Weight | 63.5 g |
| Тегло | 0.00кг |
Данни, автоматично извлечени от интернет. Точността не е гарантирана. За подробна информация, моля, свържете се с нас или посетете страницата на производителя.
Внимание! Тъй като не всички вносители подават коректно данните за продуктите, информацията по-долу е извлечена с помощта на изкуствен интелект от различни източници в интернет и не е 100% коректна. Ако се съмнявате в нещо, моля свържете се с нас, за да проверим точно желаните от вас характеристики.
Samsung Galaxy Watch8 Classic 47mm BT – Вечна елегантност и модерно здраве
Издигнете ежедневието си с Galaxy Watch8 Classic на Samsung, който съчетава емблематичния въртящ се безел с авангардно проследяване на здравето. Останете свързани, следете здравословното си състояние и се насладете на първокласно изживяване с умен часовник, който допълва вашия стил.
Ключови Предимства
- Класически въртящ се безел — Навигирайте без усилие с характерния тактилен пръстен, осигуряващ интуитивен контрол над приложения и известия.
- Разширено здравно наблюдение — Проследявайте пулс, модели на сън, телесен състав и още със сензора Samsung BioActive за цялостен поглед върху благосъстоянието.
- Издръжлив сапфирен кристал — 47-милиметровият дисплей е защитен от сапфирен кристал, устойчив на надраскване и гарантиращ дълготрайна яснота.
- Безпроблемна свързаност — Bluetooth 5.3 ви държи свързани със смартфона за обаждания, съобщения и музика, с Wear OS, захранван от Samsung, за богата екосистема от приложения.
Технически Спецификации
| Спецификация | Стойност |
|---|---|
| Модел | SM-L500 |
| Размер на дисплея | 47 мм |
| Свързаност | Bluetooth 5.3 |
| Операционна система | Wear OS, захранван от Samsung |
| Сензор | Samsung BioActive сензор |
| Тип безел | Въртящ се безел |
| Цвят | Черен |
Какво има в кутията
- Samsung Galaxy Watch8 Classic 47mm BT
- Заряден кабел
- Ръководство за бърз старт
Запишете се за нашият Бюлетин
Запиши се за нашия онлайн бюлетин и научи първи за промоционални и нови продукти.










